درمان سرطان سینه با داروهای گیاهی

تیم تحریریهتیم تحریریه
2,278 بازدید
درمان گیاهی سرطان سینه

درمان سرطان سینه با داروهای گیاهی
درد سینه، که به نام های ماستالژی و ماستودینیا نیز شناخته می شود، شایع است و ممکن است شامل درد، سنگینی، سفتی، احساس سوزش در بافت سینه یا حساسیت در سینه باشد. براساس بنیاد سرطان سینه، درد سینه شامل هرگونه درد، حساسیت و ناراحتی در ناحیه سینه یا زیر بغل می باشد و به دلایل مختلف ممکن است رخ دهد. بنیاد می افزاید، همیشه درد سینه نشانه سرطان سینه نیست.
در بیشتر موارد، درد سینه در ناحیه فوقانی و خارجی هر دو سینه تأثیر دارد، این درد گاهی اوقات می تواند به بازوها گسترش یابد. مرکز پزشکی تخمین می زند که بین ۵۰ تا ۷۰ درصد از زنان در ایالات متحده درد سینه دارند.

درمان سرطان سینه با داروهای گیاهی
نشانه های درد سینه

Table of Contents

حقایق سریع در مورد درد سینه:

در اکثر موارد، درد سینه نشانه سرطان سینه نیست.
درد سینه در زنان بیشتربعد از یائسگی و پیش از یائسگی شایع است.
درد سینه معمولاً به صورت “چرخه ای” (حلقوی) یا “غیر چرخه ای (غیر حلقوی)” تعریف می شود.
بعضی اوقات ممکن است تعیین دقیق دلیل درد سینه ممکن نباشد.

علائم درد غیر حلقوی سینه:

-این بیماری فقط در یک سینه، معمولاً فقط در یک بخش کوچک از سینه تأثیر می گذارد، اما ممکن است در سینه گسترش یابد.
– در بین زنان یائسه متداول است.
– درد ممکن است مداوم یا پراکنده باشد.
– ورم سینه : اگر درد ناشی از عفونت درون سینه باشد، ممکن است فرد دچار تب شود، احساس بیماری (ضعف) و مقداری تورم و حساسیت در سینه داشته باشد و در منطقه دردناک ممکن است احساس گرما کند.و قرمزی وجود داشته باشد. درد معمولاً به عنوان احساس سوزش توصیف می شود. برای مادران شیرده، درد هنگام شیر دادن، شدیدتر است.

درمان سرطان سینه با داروهای گیاهی
علائم درد غیر حلقوی سینه

درد خارج از خانه دردی که احساس می شود منبع آن داخل سینه است، اما درد جای دیگر است. به این حالت “درد ارجاع شده” نامیده می شود. این ممکن است در برخی از سندرم های دیواره قفسه سینه، مانند کاستروکندریت (التهاب در جایی که دنده و غضروف در آن قرار دارند) رخ دهد.

درمان سرطان سینه با داروهای گیاهی

دلایل درد سینه:

۱- کیست سینه:

درمان سرطان سینه با داروهای گیاهی

برخی از خانم ها نسبت به سایرین خطر ابتلا به شرایط دردناک سینه را دارند. در بعضی مواقع ممکن است تغییر در مجاری شیر یا غدد، منجر به تشکیل کیست سینه شود. کیست سینه می تواند مانند توده سینه احساس شود. آنها کیسه های پر از مایع هستند که می توانند نرم یا محکم باشند و ممکن است باعث ایجاد درد شود. این کیست ها به طور معمول در دوره قاعدگی بزرگ می شوند و پس از رسیدن به مرحله یائسگی از بین می روند. کیست با تومور متفاوت است و سرطانی نیست.

محدود کردن مصرف نمک ممکن است به کاهش درد سینه فیبروکیستیک کمک کند. تغییرات سینه فیبروکیستیک می تواند باعث شود یک یا هر دو سینه متورم شود. این به دلیل ایجاد کیست پر از مایعات و بافت فیبری است. همچنین ممکن است ترشح نوک سینه وجود داشته باشد.

۲- داروها:

برخی از داروهای خاص می توانند در بروز درد سینه نقش داشته باشند. داروهایی که با افزایش درد سینه مرتبط هستند عبارتند از:
– برخی از داروها برای بیماری های روانی
– برخی از داورهای بیماری های قلبی عروقی
– قرص های ضد بارداری هورمونی

درمان سرطان سینه با داروهای گیاهی
داروهای موثر در بروز درد سینه

– استروژن یا پروژسترون پس از یائسگی
– داروهای ضد افسردگی، مانند مهار کننده انتخابی بازجذب سروتونین (SSRI) و هالوپریدول
– دازوهای درمان ناباروری

درمان سرطان سینه با داروهای گیاهی

۳- جراحی سینه:

عمل جراحی سینه و تشکیل بافت اسکار می تواند منجر به درد سینه شود. شدت و نوع درد بین افراد متفاوت است و از عدم وجود درد تا درد شدید متغیر است. این می تواند ناشی از آسیب عصبی یا التهاب باشد. درد ممکن است سطحی یا عمیق باشد. مقدار و نوع درد ممکن است با گذشت زمان تغییر کند. در این مواقع ممکن است علائمی مانند افزایش حساسیت، درد درهنگام تماس با محل، بی حسی احتمالی، عدم توانایی بالا بردن بازو بر روی سر، رانندگی، دشواری انجام کارهای دستی و سایر فعالیت های منظم بروز کند. برخی از این ها ممکن است ۶ ماه یا بیشتر طول بکشد. یک مطالعه درباره زنانی که بیش از ۶ ماه تحت عمل جراحی سینه قرار گرفته اند، نشان داد که به طور کلی، درد خفیف به مرور زمان ادامه می یابد، ممکن است درد افزایش یابد و یا کاهش یابد.

درمان سرطان سینه با داروهای گیاهی
دلایل درد سینه

۴- سندروم کاستوکندریت:

کاستوکندریت یا همان سندرم کاسترونال نوعی التهاب غضروف است که دنده ها و استخوان را به هم متصل می کند.
ممکن است با آرتروز بروز کند. آرتریت در گردن یا قسمت فوقانی کمر نیز می تواند منجر به درد یا بی حسی در سینه شود. همچنین می تواند با آسیب یا فشار جسمی رخ دهد. گاهی اوقات، ممکن است تورم ایجاد شود که مربوط به سینه نیست، اما باعث درد و سوزش می شود که می تواند با درد سینه اشتباه گرفته شود. این وضعیت بیشتر در زنان و افراد بالای ۴۰ سال است.

درمان سرطان سینه با داروهای گیاهی
دلایل بروز درد سینه

۵- ورم سینه:

ورم سینه یک عفونت دردناک سینه است. این بیماری در دوران شیردهی به دلیل وجود انسداد مجاری شیر بسیار شایع است. با این حال، ممکن است در مواقع دیگر اتفاق بیفتد. علائم ممکن است شامل موارد تب، درد و خستگی باشد. تغییرات سینه شامل گرما، قرمزی، تورم و درد است.

۶- بازگشت، گردن و یا رگ به رگ شدن شانه:

ممکن است گرفتگی شانه و رگ به رگ شدن آن باعث ایجاد احساس درد در سینه ها شود. این ممکن است به دلیل توزیع اعصاب در تنه فوقانی رخ دهد.

درمان سرطان سینه با داروهای گیاهی
رگ به رگ شدن شانه و ایجاد درد سینه

۷- لباس زیر نامناسب:

درد سینه می تواند ناشی ازلباس زیر نامناسب باشد. لباسی که خیلی سفت و یا خیلی شل است می تواند سینه ها را فشرده کند یا آنها را به طور نادرست نگه دارد و در نتیجه ناراحتی ایجاد می کند.

۸-درد دیواره سینه:

طیف وسیعی از شرایط می تواند باعث ایجاد درد در دیواره سینه شود که ممکن است گاهی اوقات احساس شود که از سینه می آید، حتی اگر اینطور نباشد.
دلایل عمده درد دیواره سینه شامل موارد زیر است:
۱- عضله کشیده در قفسه سینه
۲- التهاب بافتی که دنده ها را محاصره می کند به دلیل کاستوکندریت
۳- سنگهای صفراوی

درمان سرطان سینه با داروهای گیاهی
درد دیواره سینه

۹- سرطان سینه:

بیشتر سرطان های سینه باعث درد نمی شوند. با این حال، سرطان التهابی سینه و برخی از تومورها می تواند منجر به ناراحتی سینه شود.
در صورت تجربه موارد زیر افراد باید با پزشک خود تماس بگیرند:
۱- توده یا ناراحتی دیگری در سینه و یا درد یا توده ای که بعد از قاعدگی از بین نمی رود.
۲- هر نوع ترشح نوک سینه، خونین ، شفاف یا …
۳- درد سینه بدون علت شناخته شده که از بین نمی رود.
۴-علائم سازگار با عفونت سینه مانند قرمزی، چرک یا تب
۵- رنگ پریدگی پوست سینه
۶- احساس تنگی و تورم و درد در زیر بغل یا سینه که مربوط به چرخه قاعدگی نیست.
۸- تغییر در نوک سینه

درمان سرطان سینه با داروهای گیاهی
علائم سرطان سینه

درمان سرطان سینه با داروهای گیاهی

هنگام معاینه پزشک چه سوالاتی می پرسد؟

چه مقدار کافئین مصرف می کنید؟
کجای سینه ها درد می کند؟.
آیا هر دو سینه دردناک هستند؟
آیا سیگار می کشید؟
آیا داروی ضد بارداری استفاده می کنید؟
آیا باردار هستید؟
آیا علائم دیگری مانند ترشح نوک سینه یا توده وجود دارد. پزشک همچنین ریه ها و قلب بیمار و همچنین سینه و شکم را معاینه می کند تا سایر شرایط و بیماری های احتمالی را نیز رد کند. پزشک همچنین ممکن است معاینه بالینی سینه را انجام دهد تا مشخص شود آیا توده ها، تغییراتی در ظاهر سینه ایجاد کرده اند یا ترشحات نوک سینه وجود دارد؟ غدد لنفاوی در قسمت تحتانی گردن و زیر بغل نیز بررسی می شود تا مشخص شود که تورم دارند یا لمس می شوند.اگر یک توده در سینه یا ضخامت غیرمعمول ناحیه ای از بافت تشخیص داده شود یا ناحیه خاصی از بافت سینه دردناک باشد، پزشک ممکن است آزمایش های بعدی را سفارش دهد:
ماموگرافی – معاینه اشعه ایکس سینه.

درمان سرطان سینه با داروهای گیاهی
معاینات سرطان سینه توسط پزشک

اسکن سونوگرافی – امواج صوتی تصاویری از سینه ها را تولید می کنند. حتی اگر ماموگرافی چیزی را تشخیص ندهد، معمولاً اسکن سونوگرافی نیز انجام می شود.
بیوپسی سینه – اگر مشکوک تشخیص داده شود، پزشک نمونه کوچکی از بافت سینه را جراحی کرده و برای تجزیه و تحلیل به آزمایشگاه می فرستد.
ممکن است از بیمار خواسته شود که یک نمودار درد سینه را تکمیل کند، که می تواند برای تأیید تشخیص استفاده کرده و به پزشک کمک کند تا در مورد بهترین روش درمانی تصمیم بگیرد.

عوارض درد سینه:

از آنجا که دلایل احتمالی زیادی برای درد سینه وجود دارد، عوارض بستگی به دلایل خاص دارد. در بسیاری از موارد، عوارضی مشاهده نمی شود.

درمان سرطان سینه با داروهای گیاهی

درمان سرطان سینه:

در طول روز ، لباس زیر مناسب بپوشید. برای تسکین درد ، می توانید از داروهای OTC مانند استامینوفن (پاراستامول ، تیلنول) یا ایبوپروفن استفاده کنید.
در حین خواب، یک لباس زیر نرم تن کنید
هنگام ورزش لباس زیر  ورزشی خوبی داشته باشید. بعضی از داروهای NSAID موضعی (داروهای ضد التهابی غیر استروئیدی) مانند ژل ایبوپروفن یا ژل دیکلوفناک می توانند مستقیماً به مناطق دردناک مالیده شوند. ژل های NSAID را روی پوست های زخمی استفاده نکنید (“موضعی” به معنی آن است که مستقیماً آن را روی پوست بمالید).

داروهای تجویز شده برای درد سینه:

اگر علائم درد سینه شدید باشد و هیچ کدام از روش های درمانی ذکر شده در بالا به شما کمک نکند، پزشک ممکن است داروی تجویز شده را توصیه کند. به برخی از این دارو ها اشاره شده است.
– دانازول: تایید شده برای درمان بیماری فیبروکیستیک سینه، شرایطی که باعث رشد غیر سرطانی در سینه ها می شود.
– بروموکریپتین
– تاموکسیفن
– گوسرلین
– تورمیفن
اگر زنی از قرص ضدبارداری مصرف کند، پزشک ممکن است در مورد تنظیم یا جابجایی داروی دیگری را تجویز کند. پزشک همچنین ممکن است تنظیم دوز درمان جایگزینی هورمون را در نظر بگیرد.

درمان سرطان سینه با داروهای گیاهی

درمان خانگی سرطان سینه:

۱- درمان سرطان سینه با کاهش مصرف قهوه و کافئین:

مطالعه ای که در این باره منتشر شده است نشان داد “محدود کردن کافئین روش مؤثر برای کنترل درد سینه است که با بیماری فیبروکیستیک مرتبط است.

درمان سرطان سینه با داروهای گیاهی
درمان سرطان سینه با کاهش مصرف کافئین

۲- درمان سرطان سینه با عدم استعمال سیگار :

چندین مقام بهداشتی، بیمارستان و گروه های بهداشتی به زنان مبتلا به درد سینه توصیه می کنند که سیگار را متوقف کنند. استدلال آن ها این است که نیکوتین رگ های خونی را محدود می کند و سیگار کشیدن احتمال دارد باعث التهاب شود.

درمان سرطان سینه با داروهای گیاهی
درمان سرطان سینه با عدم استعمال سیگار

درمان سرطان سینه با داروهای گیاهی

۱- درمان سرطان سینه با گیاه سرخارگل:

این گیاه معطر غیر مسکونی است که عمدتاً در دشت های بزرگ و مناطق شرقی آمریکای شمالی کشت می شود و دراروپا نیز تولید می شود .می تواند یک درمان بالقوه برای درمان سرطان باشد گیاه سرخارگل دارای فلاونوئید است که این ماده به درمان سرطان کمک می کند.

درمان سرطان سینه با داروهای گیاهی
درمان سرطان سینه با گیاه دارویی سرخارگل

درمان سرطان سینه با داروهای گیاهی

۲- درمان سرطان سینه با سیر:

سیر ، صدها سال است که برای معالجه بسیاری از بیماری ها استفاده می شود. آن شامل صدها یا بیش از صدها متابولیت ثانویه درمانی مفید، به عنوان مثال، آلیین، آلییناز و آلیسین است. آلیین، یک اسید آمینه، در روغن سیر وجود دارد که پس از خرد شدن ریزوم های آن به آلیسین تبدیل می شود. یک منبع اصلی گوگرد تشکیل دهنده ترکیب آلیسین است که وظیفه بو و خواص درمانی آن را بر عهده دارد. روغن سیر حاوی ماده نگهدارنده گوگرد دیگری است. بیوفلاوونوئیدها، سیانیدین و کوئرستین نیز در سیر با خواص آنتی اکسیدانی یافت می شوند. فعالیت ضد سرطانی سیر به دلیل مقدار زیاد سولفیدهای آلی و پلی سولفید است. مکانیسم فعالیت ضد تومور تحریک لنفوسیت ها و ماکروفاژها در آن، این است که آنها سلول های سرطانی را از بین می برند و در متابولیسم سلول های تومور دخالت می کنند.

درمان سرطان سینه با داروهای گیاهی
درمان خانگی سرطان سینه با سیر

درمان سرطان سینه با داروهای گیاهی

۳- درمان سرطان سینه با زردچوبه:

.زردچوبه رنگ زرد تیره به غذا می بخشد. کورکومین، ماده فعال زردچوبه، در ریزوم و ریشه آن موجود است. کورکومین به دلیل داشتن مواد فنولیک، دارای فعالیت ضد سرطانی است. انتشار سرطان ریه، پستان، پوست و معده توسط زردچوبه محدود می شود.

درمان سرطان سینه با داروهای گیاهی
درمان سرطان سینه با زردچوبه

۴- درمان سرطان سینه با گیاه بابا آدم:

ریشه گیاه بابا آدم در اروپا و آسیا یافت می شود و مورد استفاده قرار می گیرد. ریشه آن دارای بافت چسبنده و طعم شیرین است. در زمان های قدیم بابا آدم برای ورم مفاصل، لوزه ها و سرخک استفاده می شد، اما امروزه مشخص شده است که بابا آدم خاصیت ضد توموری دارد. این ماده حاوی برخی از ترکیبات فعال است که تغییرات در انکوژن ها (ژن های تومور زا) را عوض می کنند. بابا آدم در درمان تومور پستان، تخمدان، مثانه، ملانومای بدخیم، لنفوم و لوزالمعده مورد استفاده قرار گرفته است. این گیاه درد را تسکین می دهد، اندازه تومور را کاهش می دهد و مرحله بقا را تقویت می کند. دانه های آن حاوی ماده موثری به نام آرکتیگنین است.

درمان سرطان سینه با داروهای گیاهی
درمان سرطان سینه با گیاه بابا آدم

آرکتیگنین، توانایی از بین بردن سلول های تومور با مواد مغذی کم را نشان داده است .ریشه بابا آدم از نوعی فلاونوئید و آنتی اکسیدان پلی فنول تشکیل شده است و ممکن است در رشد تومور تأثیر مهمی داشته باشد. سلول های طبیعی بدن با کمک عصاره ریشه در برابر مواد سمی محافظت می شوند و باعث کاهش جهش سلول می شوند. بابا آدم حاوی مهمترین ماده فعال است که به عنوان تانن، یک ترکیب فنلی شناخته می شود. بابا آدم عمل ماکروفاژها را تحریک می کند، انتشار سرطان را محدود می کند و خاصیت تعدیل کننده سیستم ایمنی را حفظ می کند.

درمان سرطان سینه با داروهای گیاهی

۵- درمان سرطان سینه با چای سبز:

محققان نشان داده اند که گیاه چای سبز دارای فعالیت ضد توموری و ضد جهش زایی است. مطالعات انجام شده بر روی حیوانات نشان داد که پلی فنول های چای سبز تقسیم سلول های سرطانی را محدود کرده و نکروز و آپوپتوز سلولهای تومور را تحریک می کنند. در حالی که عملکرد سیستم ایمنی بدن توسط کاتچین های چای تحریک می شود، آنها همچنین متاستازها و رگ زایی را در سلول های تومور مهار می کنند. برخی مطالعات نتایج محافظتی چای سبز را در سرطان روده بزرگ و معده نشان داده اند. چای و کاتچین های اصلی آنها احتمال ابتلا به تومور را در تعداد اندام های بدن کاهش می دهد. اثرات مضر اشعه را می توان با چای سبز کاهش داد. تمام اثرات مفید چای به دلیل فعالیت آنتی اکسیدانی آن است.

درمان سرطان سینه با داروهای گیاهی
درمان سرطان سینه با چای سبز
درمان سرطان سینه با داروهای گیاهی
پرداخت درب منزل

۶- درمان سرطان سینه با جنسینگ:

بخشی که از گیاه جینسینگ استفاده می شود ریشه خشک آن است. این دارو دارای بسیاری از کاربردهای درمانی از جمله سرطان است. مراحل دیگر سلول های سرطانی ممکن است توسط ترکیبات جینسنگ نیز مختل شود. همچنین تحقیقاتی در کره انجام شد و عنوان شد که جینسنگ خطر سرطان در انسان را کاهش می دهد. قوی ترین و فعال ترین نوع جینسنگ عصاره و پودر خشک آن برای جلوگیری سرطان است.

درمان سرطان سینه با داروهای گیاهی
درمان سرطان سینه با جنسینگ
درمان سرطان سینه با داروهای گیاهی
پرداخت درب منزل

درمان سرطان سینه با داروهای گیاهی

۷- درمان سرطان سینه با کوهوش سیاه یا گیاه زنان:

بیماران مبتلا به سرطان پستان بیشتر از کوهوش سیاه (black cohosh) در طول رادیوتراپی و شیمی درمانی
استفاده می کنند. این گیاه بومی آمریکا از قرن ها قبل برای درمان علائم یائسگی، ناراحتی قبل از قاعدگی استفاده می شود و همچنین باعث بروز مشکلات مانند سقط جنین می شود. این برای زنانی که از پزشک خود می خواهند که از درمان جایگزینی هورمونی (HRT) استفاده نکنند، مناسب است.

درمان سرطان سینه با داروهای گیاهی
درمان گیاهی سرطان سینه با گیاه کوهوش

۸- درمان سرطان سینه با دانه کتان:

این دانه های کوچک حاوی تمام مؤلفه های فعال است. دانه های کتان منبع غنی از فیبر رژیم غذایی، چربی امگا ۳ هستند. فعالیت استروژن در دانه های کتان به دلیل متابولیسم لیگنان به انتروتیول و انترولاکتون وجود دارد و متابولیسم در دستگاه گوارش رخ می دهد. دانه های کتان زمینی، فعالیت ضد سرطان قدرتمندی دارند. آزمایش بر روی موش ها انجام شد و دانه کتان با مخلوط کردن لیگنین در رژیم غذایی موش ها مشخص شد. این آزمایش منجر به کاهش بار تومور می شود.

درمان سرطان سینه با داروهای گیاهی
درمان سرطان سینه با دانه کتان
درمان سرطان سینه با داروهای گیاهی
پرداخت درب منزل

درمان سرطان سینه با داروهای گیاهی

نکته مهم:

بیشترین میزان تأثیرگذاری گیاهان دارویی متعلق به عصاره‌ گیاهان دارویی است و بعدازآن می‌توان به مکمل‌هایی نظیر کپسول‌ها اشاره کرد. کمترین میزان اثرگذاری هم متعلق به عرق و چای و دم‌نوش است.
امیدوارم که اطلاعات خوب و مفیدی در اختیار شما قرار داده باشیم با نظر دهی و امتیازدهی مارو از کیفیت مطالب آگاه نمایید. برای دریافت اطلاعات بیشتر به سایت فروشگاه محصولات ارگانیک آشا مراجعه نمایید و برای کسب اطلاعات در مورد محصولات ارگانیک می‌توانید با شماره  09120038341 مشاور فروشگاه ارگانیک آشا تماس بگیرید یا از طریق تلگرام، اینستاگرام با ما در ارتباط باشید.

فروشگاه محصولات ارگانیگ
فروشگاه محصولات ارگانیگ
محصولات ارگانیک
فروشگاه محصولات ارگانیگ

منابع اطلاعات:
کتاب‌ها و مقالات گیاهان دارویی
فروشگاه محصولات ارگانیک آشا
موسسه کار آفرینی دکتر زرقانی

درمان سرطان سینه با داروهای گیاهی

دسته بندی سرطان سینه
اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

ورود به سایت
Cresta Help Chat
Send via WhatsApp