ساده سلامت باشید... فروشگاه اینترنتی آشا ارگانیک
09120038341 اگر سؤالی دارید تماس بگیرید!
ارسال رایگان برای خرید بالای 100 هزار تومان
 • عصاره کاکوتی و خواص بی نظیر آن

  کاکوتی با نام علمی Ziziphora cliniopodiodes به لنجک، مشک طرامشک هم شناخته می شود. گیاه کوهی و خودرو است که در ارتفاعات خراسان شمالی (بجنورد و جاجرم) می روید که به نام آنخ شناخته میشود و فارس ها به آن کاکوتی می گویند و در اذربایجان به آن کهلیک اُتی (Kəhlik oti) و یا ککلیک اوتی (Kəklik oti) به معنای علف کبک می‌گویند.

 • عصاره کاسنی چیست و چه خواصی دارد

  کاسنی گیاهی است که تا ارتفاع ۵۰ سانتی متر رشد می کند. بومی اروپا، هند و مصر است. نتایج مطالعات حاکی از این است که خواص عصاره کاسنی بسیار زیاد می باشد. برای درمان کبد چرب، دیابت، کاهش وزن، آرامش و رفع اضطراب، اگزما و … بسیار موثر است.

 • خواص عصاره کاسنی برای کبد چرب

  کاسنی قدیمی ترین گیاهان شناخته شده برای درمان کبد است که به طور سنتی استفاده می شود ریشه و برگ و دانه آن اثرات محافظتی برای کبد دارد و به عنوان یک تمیزکننده محسوب می شود.

 • 7 راز طبیعی زیبا شدن پوست صورت

  بیشتر خانم‌ها و آقایان به داشتن پوستی خوب و شفاف بسیار اهمیت می‌دهند چرا که زیبایی پوست و صاف و بدون نقص بودن آن، بیشترین تأثیر را در زیبایی چهره دارد. پوست شما به‌طور دائم در معرض عواملی مانند رطوبت، آلودگی، گرما، خشکی و … قرار می‌گیرد و متأسفانه تعدادی از خانم‌ها با مراقبت‌های افراطی و استفاده بیش از حد از انواع کرم‌های محافظت‌ کننده از پوست، موجب آسیب رساندن به پوست بدن خود می‌شوند.

 • کاسنی گیاهی مدیترانه ای است که هم مصرف خوراکی و هم دارویی دارد. این گیاه در شرایط مختلف به خوبی رشد می کند و معمولاً در کنار جاده های اروپا، جایی که منشاء آن است، یافت می شود، اما اکنون در قاره آمریکا نیز استفاده می گردد. کاسنی صدها سال است که به عنوان گیاه دارویی برای بسیاری از بیماری ها مورد استفاده قرار می گیرد و منبع بسیار خوبی از مواد معدنی از جمله روی ، منیزیم ، منگنز ، کلسیم ، آهن، اسیدفولیک و پتاسیم و همچنین ویتامین های A ، B6 ، C ، E و K است.

 • عصاره آویشن برای پوست

  گیاه آویشن قرن ها است که برای استحمام و زیبایی مورد استفاده قرار می گرفته است. در حقیقت یونانیان باستان، رومیان و مصریان همه برای مصارف مختلف به گیاه آویشن اعتماد داشتند. به عنوان مثال، سربازان رومی قبل از شروع جنگ از جوشانده آویشن استفاده می کردند و معتقد بودند که آویشن باعث شجاعت و قدرت می شود…

 • خواص فوق العاده عصاره آویشن برای پوست و مو

  آویشن (Thymus vulgaris) گیاهی است که اغلب برای طعم دادن به گوشت، غذاهای دریایی و غذاهای گیاهی استفاده می شود. عضو خانواده نعناع (Lamiaceae / Labiatae) است و از زمان یونان باستان و مصریان مورد استفاده قرار گرفته است…

 • خواص عصاره آویشن برای سرماخوردگی

  آویشن از خانواده نعناع است که در مدیترانه رشد می کند و برای اهداف دارویی از برگ آن استفاده می شود. پس از برداشت محصول، آویشن خشک می شود یا از آن عصاره آویشن استخراج می شود که حاوی مجموعه گسترده ای از ترکیبات طبیعی از جمله کارواکرول، بینول، ژرانیول، تیمول، فلاونوئیدها، کافئین اسید، اسید لابیاتیک، اسید اولانولیک، ساپونین، آپیژنین، لوتولین و فلاون های مختلف است…

 • خواص و مضرات عصاره گزنه

  کاربرد مثبت گزنه در معالجه بیماری های مختلف مانند BPH ، دیابت ، آنمی ، آسم ، فشار خون ، مشکلات کلیه ، سرطان و غیره نشان داده شده است. این گیاه به عنوان منبع غنی ویتامین C ، پروتئین و مواد معدنی (آهن ، کلسیم ، منیزیم) و همچنین ویتامین های A ، B1 ، B2 ، E و K را به همراه منبع غنی بسیاری از عناصر کمیاب گزارش شده است.

 • آشنایی با خواص عصاره آویشن

  آویشن گیاهی طعم دهنده است که برای چاشنی غذاها استفاده می شود، به تنهایی یا در کنار سایر گیاهان رایج مانند رزماری، مریم گلی و مرزنجوش استفاده می شود. نه تنها به عنوان طعم دهنده استفاده می شود بلکه از گل و برگ آن برای درمان بیماری ها استفاده می شود…